O nás

PROFILAS - HISTORIE A SOUČASNOST

Společnost působí na českém trhu od roku 2007, kdy po instalaci prvního CNC laserovém centra, zahájila svojí činnost v kladenské provozovně. V současné době je ve výrobních prostorách společnosti na Kladně nainstalováno pět CNC laserových center ADIGE pro zpracování plechů, trubek a profilů, CNC ohraňovací lis SafanDarley,  technologie pro výrobu závitů metodou FlowDrill, svařovací robotické pracoviště s robotem Fanuc a pracoviště pro výrobu menších svařovaných konstrukcí s vodou chlazeným MIG/MAG svařovacím zdrojem. 

Skladové zásoby běžně i méně často používaných materiálů, zajišťují velmi pružné pokrytí potřeb pro výrobu dlouhodobých projektů i jednorázových zakázek pro zákazníky ze všech segmentů trhu. Skladové a výrobní prostory firmy čítají celkem cca 2500 m2 ploch v halách obsluhovaných třemi mostovými jeřáby o nosnosti 3x 5t a čtyřmi vysokozdvižnými vozíky o nosnosti 1,25 - 3 t. Velmi dobrá je i dostupnost pro kamionovou dopravu.

Pro naše zákazníky v kooperacích zajišťujeme i výrobu plechových dílů na vysekávacích lisech a povrchové úpravy galvanickým zinkováním nebo práškovým lakováním.V roce 2022 společnost realizovala projekt

"VYBUDOVÁNÍ FVE VE SPOLEČNOSTI PROFILAS S.R.O."

Projekt je zaměřen na vybudování fotovoltaické elektrárny bez akumulace energie, která by měla zajistit snížení celkové energetické náročnosti provozu a tím rozšířit environmentálně zaměřené aktivity podniku. Přebytky z výroby EE budou směrovány do distribuční sítě.


V roce 2021 společnost realizovala projekt

"ROZVOJ AUTOMATIZACE A DIGITALIZACE V PODNIKU PROFILAS s.r.o."

v jeho rámci nainstalovala nové 3D CNC laserové centrum, které využívá nejmodernější technologie. Součástí dodávky je obslužných SW zahrnující CAD/CAM a MES systémy.

Cílem projektu je zavedení nových technologií podporujících automatizaci a digitalizaci provozu. Zavedením nových technologií a postupů dojde k zefektivnění práce managementu společnosti, který se nyní bude moci rozhodovat na základě vyhodnocení aktuálních dat a informací získaných přímo z výroby.

Cílem je také zvýšení tržeb díky možnosti se zapojit do náročnějších projektů stávajících i nových zákazníků. Očekává se zvýšení efektivity a optimalizace jednotlivých procesů ve společnosti.

Projekt je realizován v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost a je spolufinancován Evropskou unií.  


V letech 2016 a 2017 společnost realizovala projekt

"ROZVOJ VÝROBY VE SPOLEČNOSTI PROFILAS"

a v jeho rámci ve dvou etapách nainstalovala dvě nová CNC laserová centra, jedno pro zpracování plechů a druhé pro zpracování trubek a otevřených a uzavřených profilů. Součástí těchto nových technologií jsou moderní, úsporné laserové zdroje s technologií "FIBER" (vláknový laser).

Cílem projektu je rozšíření technologických možností o zpracování vysoce odrazivých materiálů a dále zvýšení produktivity a tím zvýšení konkurenceschopnosti a vytvoření podmínek pro další rozvoj společnosti.

Projekt je realizován v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost a je spolufinancován Evropskou unií.